Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

USA PÓŁNOCNO - ZACHODNIE Parki Narodowe Wybrzeża Pacyfiku

Czas trwania: 13 dni

Region: AMERYKA PÓŁNOCNA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania

Pobierz program

Rezerwacja online
15.08 - 27.08.2017 N/A 500 USD dewizowa część ceny imprezy BRAK MIEJSC
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

 

1 dzień WARSZAWA - SAN FRANCISCO

Zbiórka na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot samolotem rejsowym do USA.

2 dzień SAN FRANCISCO

Zwiedzanie San Francisco w stanie CALIFORNIA – jednego z najpiękniejszych miast USA, położonego na 48 wzgórzach i słynącego ze stromych ulic oraz słynnego mostu Golden Gate. W programie m.in. przejażdżka słynnym tramwajem, Golden Gate, Plac Zjednoczenia (Union Square), dzielnica chińska, dzielnica Civic Center z licznymi budynkami rządowymi oraz nadmorska dzielnica zwana „przystanią rybaka” z parkiem tematycznym, prezentującym statki morskie z różnych okresów oraz licznymi restauracjami serwującymi ryby i wyśmienite kraby.

3 dzień SAN FRANCISCO - SACRAMENTO - LAKE TAHOE RENO

Po śniadaniu przejazd do Sacramento – stolicy „złotego” stanu Kalifornia i przerwa na zwiedzanie starego miasta, dawnego tętniącego życiem centrum tzw. Gorączki Złota oraz stacji końcowej Pony Express – szybkiej poczty konnej funkcjonującej w tym regionie w drugiej połowie XIX wieku. Kolejny przystanek na dzisiejszej trasie to  perełka na pograniczu Kalifornii i Nevady - Jezioro Tahoe położone w sercu gór Sierra Nevada - słynące z niezwykle czystej i przejrzystej wody i uważane za jedno z najpiękniejszych jezior świata. Popołudniu zwiedzanie XIX-wiecznej metropolii boomu górniczego spowodowanego zlokalizowaniem tutaj złóż srebra – miasta Virginia. Miejsce to jest uważane również za  „miejsce narodzin” pseudonimu artystycznego Marka Twain'a, którego po raz pierwszy miał właśnie tutaj użyć słynny amerykański pisarz Samuel Langhorne Clemens. Nocleg w hotelu w okolicach Reno – miasteczku słynącym z licznych kasyn.

4 dzień RENO - ELKO - TWIN FALLS

Po śniadaniu przejazd wzdłuż pustyni Black Rock i stepowych równin stanu NEVADA oraz nad brzegiem rzeki Humboldt. Popołudniu krótkie zwiedzanie miasta Elko i w godzinach wieczornych przekroczenie granicy ze stanem IDAHO. Nocleg w okolicach miejscowości Twin Falls.

5 dzień TWIN FALLS - CRATERS OF THE MOON - PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Wizyta w rezerwacie przyrody Craters Of The Moon - w którym można zaobserwować wiele interesujących zjawisk wulkanicznych i tektonicznych m.in. jedne z najgłębszych znanych na Ziemi ryftów tektonicznych. Prawdziwie księżycowy krajobraz rezerwatu służył w przeszłości jako miejsce ćwiczeń pierwszych astronautów przed lotem na Księżyc. W godzinach późno popołudniowych przyjazd do Parku Narodowego Yellowstone w stanie WYOMING – pierwszego na świecie parku narodowego założonego w 1872 roku i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Nocleg w okolicach Parku.

6 dzień PARK NARODOWY YELLOWSTONE

Po śniadaniu całodzienne podziwianie uroków Parku Yellowstone słynącego z licznych gejzerów, gorących źródeł, wulkanów błotnych oraz wodospadów. W programie m.in. Jezioro Yellowstone – jedno z najwyżej położonych jezior świata, Gejzer Old Faithfull, rozległy kompleks gorących źródeł Mammoth Hot Springs czy podglądanie tutejszej fauny w postaci niedźwiedzi, wilków szarych oraz bizonów. Nocleg w okolicach Parku.

7 dzień PARK NARODOWY YELLOWSTONE - PARK NARODOWY GLACIER

Przejazd przez stan MONTANA w kierunku Parku Narodowego Glacier. Nocleg w okolicach parku. 

8 dzień PARK NARODOWY GLACIER - KENNEWICK

Zwiedzanie oszołamiającego, wyrzeźbionego na lodowcu terenu Gór Skalistych. Potężne góry, malownicze jeziora i lodowce – jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi! Przejazd malowniczymi przełęczami w kierunku zachodnim, nocleg w okolicach miasteczka Kennewick.

9 dzień KENNEWICK - PORTLAND

Przejazd śladem Lewisa i Clarka wzdłuż malowniczej rzeki Kolumbii z oszałamiającą scenerią. Przystanek przy najwyższym, całorocznym wodospadzie w kraju. Przyjazd do Portland – zwiedzanie „miasta róż”. W programie spacer pośród rzadkich, pięknych róż w najstarszym na świecie parku różanym. Nocleg w okolicach Portland. 

10 dzień PORTLAND - PARK NARODOWY OLYMPIC - SEATTLE   

Przejazd majestatycznym wybrzeżem Pacyfiku poprzez stan WASZYNGTON do jednego z najpiękniejszych parków narodowych w USA – Parku Narodowego Olympic. Zwiedzanie parku, gdzie można zobaczyć zapierającą dech w piersiach linię brzegową oraz zjawiskowy las deszczowy bajecznie porośnięty mchem.

11 dzień PARK NARODOWY NORTH CASCADE

Wyjazd na zwiedzanie Parku Narodowego North Cascades. Zaledwie 30 mil od brzegów Pacyfiku znajdują się niebotyczne skały oraz niesamowite widoki na wyniosłe i niedostępne wierzchołki, z których wielu nie dotknęła jeszcze ludzka stopa!

12 dzień SEATTLE

Zwiedzanie Seattle – „miasta szmaragdu”. W programie m.in.: wjazd na słynną igłę skąd rozpościera się niesamowita panorama miasta. Transfer na lotnisko. Odlot samolotu rejsowego do Europy.

13 dzień WARSZAWA

Przylot samolotem rejsowym na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport w trakcie trwania wycieczki (bus)
 • opiekę polskiego pilota/przewodnika
 • zakwaterowanie w hotelach w standardzie amerykańskim (pokoje z łazienką i klimatyzacją)
 • wyżywienie wg programu (śniadania)
 • bilety wstępów do parków oraz zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • wizy amerykańskiej (ok. 160 USD)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie cena zawiera

 

W momencie zapisu należy dostarczyć do biura kopię paszportu (strona ze zdjęciem), najpóźniej 30 dni przed wylotem należy dodatkowo dostarczyć kopię wizy amerykańskiej.

WSZELKIE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z WIZĄ DO USA KLIENT ZOBOWIĄZANY JEST ZAŁATWIĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE, aczkolwiek pracownicy biura SIGMA TRAVEL pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z procedurą wizową. Koszt wizy amerykańskiej wynosi ok. 160 USD – wiza jest wydawana na okres 10 lat. SIGMA TRAVEL nie odpowiada za odmowę wjazdu do USA.

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

UWAGA!!! W przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ WWOŻENIA ŻYWNOŚCI!!! Bagaż MUSI BYĆ DOSTĘPNY DLA SŁUŻB CELNYCH.

Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. OBIADY i KOLACJE można wykupić za pośrednictwem pilota w cenie ok. 15 USD/posiłek. Zakwaterowanie zróżnicowane, w hotelach lub motelach w pokojach 2-osobowych (lub dla 3/4-osobowej rodziny – 2 łóżka w pokoju!), z łazienkami i klimatyzacją. Napięcie elektryczne wynosi 110/120 V, wtyczki typu amerykańskiego. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.    

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT