Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

MONGOLIA Śladami Chingis Khana

Czas trwania: 15 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiady, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
16.07 - 30.07.2017 10090.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M)
06.08 - 20.08.2017 10090.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy dokwaterowanie (M)
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

1 dzień WARSZAWA  

Przelot samolotem rejsowym do Mongolii.

2 dzień UŁAN BATOR - TERELDŻ - UŁAN BATOR                     

Spotkanie z polskojęzycznym pilotem/przewodnikiem i przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy, w programie: Plac Suchebatora z pomnikiem Chingis Khana i budynkiem Parlamentu, wizyta w głównym klasztorze buddyjskim Gandan i jego monumentalnej statuy Buddy. Dalej zwiedzanie muzeum historycznego, w którym mieszczą się niesamowite szkielety olbrzymich dinozaurów. Wyjazd do Parku przyrodniczego Tereldż, znanego z pięknych formacji skalnych i Żółwiej Góry, zobaczymy tam również jaskinię 100 lam. Obiad w formie pikniku na Świerzym powietrzu, wcześniej przygotowany i zabrany ze sobą. Dalsze zwiedzanie parku, w drodze powrotnej zobaczymy ogromny żelazny monument Chingis Khana na Koniu. Powrót do hotelu, kolacja.

3 dzień UŁAN BATOR - BAGA GAZRIIN CHULUU - GOBI

Po śniadaniu wyjazd z Ułan Bator w kierunku pustyni Gobi, drugiej co do wieku pustyni na świecie, na całodniową wycieczkę do BAGA GAZRIIN CHULUU. To malownicze miejsce jest jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów pustyni Gobi, znajdują sie tam również ruiny małego klasztoru buddyjskiego, a cały teren obfituje w różnorodne gatunki dzikich zwierząt - kozice Argal, drapieżne koty, orły, sępy i wiele innych. Po drodze zatrzymamy się na piknik, wcześniej przygotowany i zabrany ze sobą. Na miejsce dojedziemy po południu, a zatrzymamy się w bazie turystycznej - pierwszy raz w jurtach. Czas na zwiedzanie okolicy i spacery. Wieczorem wspólne ognisko, przy nim kolacja.

4 dzień GOBI - TSAGAN SUVARGA - GOBI

Śniadanie, wyruszamy w dalszą drogę na zwiedzanie przestrzeni, wzbudzających podziw, jak i grozę, pustyni Gobi. Wczesnym popołudniem docieramy do TSAGAN SUVARGA, niesamowitych formacji klifów w białych i różowych kolorach, sięgających nawet do 30 m wysokości. Wspaniała okazja do robienia zdjęć skałom, którym wiatr i woda nadały przedziwne, niesamowite kształty. Dojeżdżamy do miejsca odkrycia, datowanych na okres brązu, petroglifów przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych miejsc archeologicznych tego typu na świecie. Zatrzymujemy się u rodziny koczowniczej, gdzie poznajemy obyczaje ludzi mieszkających na terenach pustynnych, smakujemy mongolskie jedzenie i znów nocujemy w przytulnych jurtach.

5 dzień GOBI - GURVAN SAIKHAN - GOBI

Rano, po śniadaniu u rodziny Mongolskiej, jedziemy do Parku Narodowego GURVAN SAIKHAN, czyli trzy oblicza Gobi. Przy wjeździe do Parku zwiedzamy muzeum, odkrytych przez archeologów, jaj dinozaurów, kości, całych szkieletów dinozaurów i różnorodnych wypchanych zwierząt, zamieszkujących te tereny. Poza tym w Parku będziemy podziwiać bardzo bogaty zestaw rzadko spotykanych lub tylko tam rosnących roślin. Spacer nad tak zwany WĄWÓZ SĘPÓW, po drodze przystanek na wcześniej przygotowany piknik nad ogromnym płaskim stepem. W towarzystwie krążących nad wąwozem sępów, jastrzębi i orłów docieramy na dno wąwozu skute lodem i przez cały rok pokryte śniegiem. Wracamy do bazy turystycznej, gdzie czeka na nas gorąca woda, kąpiel, wspólna kolacja i nocleg.

6 dzień GOBI - KHONGORIN ELS - GOBI

Śniadanie w bazie, a potem w drogę - udajemy się w stronę tak zwanych śpiewających wydm czyli KHONGORIIN ELS. To wydmy piaskowe leżące na północ od gór Baruunsaikhan, miejsce należące do jednych z najbardziej spektakularnych wydm w Mongolii i na świecie, dochodzących do 200 m wys, 12 km szer. i około 100 km dł. W powietrzu usłyszymy charakterystyczny świst wydawany przez przesuwający się przez wiatr piasek. Będziemy mieli także możliwość wspiąć się na szczyty wydm, a nawet zjechać na specjalnym tworzywie w dół a także obserwować niesamowite widoki na pustynię, szczególnie wspaniałe przy zachodzie słońca. W porze dnia odwiedzimy rodzinę hodującą wielbłądy i mieszkającą w tych surowych warunkach, dla chętnych przejażdżka na wielbłądach oraz możliwość poznania smaku mleka wielbłąda. Poznamy się z obyczajami tam panującymi. Odpoczynek i nocleg w jurtach.

7 dzień GOBI - BAYANZAG - GOBI

Rano Mongolskie śniadanie i dalej ruszamy w naszą niesamowitą podróż ku płonącym klifom BAYANZAG. Przejazd w miejsce gdzie amerykańscy paleontolodzy odnaleźli kości i jaja dinozaurów które żyły na ziemi 160 milionów lat temu. Zostały tam dokonane po raz pierwszy najważniejsze odkrycia skamieniałości dinozaurów przez amerykańskiego paleontologa Roya Chapmana w 1920 r. Obserwujemy szczególnie wspaniały krajobraz piaszczystych wzgórz w kolorze pomarańczowo-czerwonym. Można powiedzieć, że zobaczymy tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Wieczorem robimy grilla na wspólną kolację, nocleg w jurtach.

8 dzień GOBI - ONGIN KHID - ELSEN TASARHAI          

Rano śniadanie, powoli wyjeżdżamy z obszaru pustyni Gobi w stronę oazy znajdującej się pośrodku stepu ELSEN TASARHAI. Stopniowo znikają nam z oczu piaski pustyni, a pokazują się rozległe trawiaste obszary, pierwszy wąwóz przy górach Delger Khangai, nad rzeką Ongi. Niedaleko rzeki znajdują sie ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie ONGIN KHID, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii, a zamieszkiwało je ponad tysiąc mnichów. Zniszczone zostały w 1937r, a obecnie odnawiane są powoli przez kilku mnichów. Zwiedzamy klasztory, później z ochotą robimy piknik na wolnym powietrzu, a następnie wyruszamy w dalszą drogę, aby wieczorem dojechać do ELSEN TASARHAI. Wspólna kolacja przy ognisku i zachód słońca kończą ten dzień, nocleg w jurtach.

9 dzień ELSEN TASARHAI - CHARAHORIN

Rano śniadanie wśród niesamowitych krajobrazów, zwiedzanie ELSEN TASARHAI: pośrodku zielonego stepu znajduje się ewenement - oaza z piaszczystych wydm, w środku jezioro i żyjące tam ptaki. Piknik na powietrzu, a następnie wyjazd do dawnej stolicy Mongoli CHARAHORIN. Po drodze obserwujemy stepowe przestrzenie z pasącymi się niezliczonymi stadami kóz, owiec, krów, jaków, koni i wielbłądów, a w górze szybujące jastrzębie, orły, sokoły... Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Chingis Khana. Zwiedzanie ruin zamku, możliwość zrobienia sobie zdjęć w narodowych strojach Mongolskich, a także z orłem lub wielbłądem, zakupy drobnych pamiątek. Zwiedzanie również klasztoru Erdene Zuu, pierwszej świątyni buddyjskiej z mnichami, działającej do dzisiaj. Po południu wyjazd do gorących źródeł Dżiguur, kąpiel w źródłach leczniczych, odpoczynek, nabieranie sił na dalszy program wycieczki. Na kolacje horhog - mięso baranie zrobione na rozgrzanych kamieniach, uwielbiane danie Chingis Khana. Nocleg w jurtach.

10 dzień CHARAHORIN - PARK NARODOWY CHORGO- CHARAHORIN

Śniadanie, wyjeżdżamy do PARKU NARODOWEGO CHORGO, to powulkaniczne krajobrazy, które zostały nienaruszone do dziś, pieszo zdobędziemy szczyt wulkanu Chorgo, a następnie zejdziemy nad jezioro Terchijn Tsagaan, gdzie możliwa jest kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Po powrocie przesiadamy się na konie, aby z góry oglądać niepowtarzalną przyrodę Parku. Powrót do bazy, kolacja, nocleg w jurtach.

11 dzień CHARAHORIN - HULVSGUL

Po śniadaniu wyjazd do prowincji HULVSGUL, po drodze poznamy koczowniczy tryb życia rodzin, które od wieków zajmują się hodowlą owiec, krów, koni i jaków. Spróbujemy miejscowych naturalnych wyrobów z mleka i mięsa. Następnie dotrzemy do gorących żródeł Dżargal Dziguur, woda wypływa z nich z głębokości ok. 500m, by następnie na powierzchni osiągnąć temperaturę 70 stopni, obowiązkowa kąpiel lecznicza na powietrzu. Ruszamy w dalszą drogę nad jezioro Huvsgul, położone pośród porośniętych lasami wzgórz. Spotkamy po drodze płaskorzeźby z 6-7 wieku p.n.e . Na miejscu zatrzymujemy się w bazie turystycznej nad samym jeziorem. Spacer brzegami jeziora mającego najprawdopodobniej najczystsze wody na świecie. Cała prowincja szczyci się rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Wynajmujemy łodzie i przepływamy na wyspę, położoną niedaleko brzegu. Możliwość wynajęcia kajaków, a dla chętnych pływanie w wodach jeziora. Odpoczynek, kolacja i nocleg w domkach nad brzegiem jeziora.

12 dzień HULVSGUL

Rano śniadanie, odpoczynek nad jeziorem, dla chętnych możliwość wędkowania i połowu niezwykłych okazów ryb. Obiad. Dalszy ciąg zwiedzania prowincji HULVSGUL, udajemy się w porośnięte tajgą góry, odnajdujemy krainę Catanów, plemienia żyjącego w surowych warunkach i słynącego z hodowli reniferów a także z wyznawania szamanizmu. W osadzie zapoznawanie się, wspólne zdjęcia z mieszkańcami, także z reniferami. Odkrywanie obyczajów i sposobu trudnego życia. Dla chętnych, za osobną dopłatą, możliwość odwiedzenia szamana i poznania swojej przyszłości oraz zabezpieczenia się od złej energii. Powrót nad jezioro, odpoczynek kolacja i nocleg.

13 dzień HULVSGUL - UŁAN BATOR

Rano ostatnie śniadanie nad jeziorem, nieśpieszny wyjazd w drogę powrotną do Ułan Bator. Przystanki w paru atrakcyjnych miejscach, czas na wspólny wcześniej przygotowany obiad. Wieczorem przyjazd do hotelu w Ułan Bator, czas wolny, nocleg.

14 dzień UŁAN BATOR                                    

Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd na pobliską górę Zaisan, skąd można zobaczyć praktycznie całą panoramę stolicy, następnie udajemy się na zakupy do miejscowego sklepu towarowego, sklepu z ubraniami z kaszmiru oraz sklepu z pamiątkami. W międzyczasie obiad w restauracji NOMADS, przed wieczorem wracamy do hotelu, czas wolny. Wieczorem udajemy się do Pubu na kolację z tradycyjnym tańcem i śpiewem Mongolskim. Powrót do hotelu, nocleg.

15 dzień WARSZAWA                          

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze z/do Polski (samoloty rejsowe)
 • transport samochodami terenowymi w trakcie pobytu w Mongolii
 • zakwaterowanie zróżnicowane (hotele, jurty, domki)
 • opieka polskiego pilota/przewodnika w trakcie pobytu w Mongolii
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiady + kolacje)
 • napoje do posiłków
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu wizy mongolskiej (320 PLN)
 • zwyczajowych napiwków (30 USD/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"

Przeloty do/z Mongolii odbywają się bez pilota (opiekuna grupy). Wymagany paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Mongolii, a w nim przynajmniej dwie puste strony przeznaczone na wizę.

Do wizy należy dostarczyć do biura 2 aktualne fotografie paszportowe 3 x 4 cm, prawidłowo wypełniony wniosek wizowy w 2 egzemplarzach. Wiza płatna dodatkowo 320 PLN

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie zróżnicowane: trzy noclegi w 3* hotelu (w pokojach 2-osobowych z łazienką), pozostałe w jurtach, domkach (w pokojach 2-osobowych ze wspólnym węzłem sanitarnym / dobry standard). Wyżywienie: śniadania + obiady + kolacje (napoje do posiłków w cenie). Transport w trakcie wycieczki realizowany jest samochodami terenowymi. Po przylocie na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Pilotowi należy przekazać kwotę 30 USD na zwyczajowe napiwki. Wielkość grup: min. 4 osoby. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT