Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

IZRAEL + JORDANIA Ziemia Święta

Czas trwania: 8 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
01.05 - 08.05.2017 przelot bezpośredni EL AL 3490.00 300 USD dewizowa część ceny imprezy
23.09 - 30.09.2017 przelot bezpośredni PLL LOT 3490.00 300 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Izrael jest „Ziemią Świętą” dla trzech wielkich religii – Mojżeszowej, Chrześcijańskiej i Muzułmańskiej. Jest również krajem bardzo atrakcyjnym nie tylko dla pielgrzymów. Burzliwe okresy historii, które głównie składają się z wojen, konfliktów, powstań, najazdów i heroicznych aktów obrony, rzadko przeplatane krótkimi okresami pokoju, pozostawiły po sobie wiele miejsc wartych zobaczenia. Niezwykła uroda, urozmaicony krajobraz Izraela, kraju  wyrywającego pustyni gaje cytrusowe i ciężko pracującego na dobrobyt swoich obywateli, powoduje ciągły i obfi ty napływ turystów z całego świata. Organizowane przez nas wycieczki do Izraela dzięki bogatemu programowi i sprawnej realizacji zdobyły sobie wśród Państwa wysoką ocenę. Pomimo ciągłego konfliktu między Żydami i Arabami kontynuujemy nasz ciekawy i urozmaicony program, gdyż nie było przypadku aby jakiemukolwiek turyście czy pielgrzymowi spadł włos z głowy. Proponujemy trasę łączącą dwa sąsiadujące kraje – Izrael i Jordanię. Mimo dzielącego je konfliktu interesów politycznych, oba te kraje łączy wspólne dziedzictwo historii i kultury oraz wspólna chęć utrzymania pokoju na Bliskim Wschodzie. Podczas jednego wyjazdu możecie Państwo poznać najsłynniejsze miejsca w obu krajach.

 

1 dzień WARSZAWA - TEL AVIV - BETLEJEM

Przelot samolotem rejsowym do Izraela.

2 dzień BETLEJEM                     

Przylot do Tel Avivu, transfer oraz zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Po śniadaniu przejazd na Plac Żłobka w Betlejem, zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Niedaleko Bazyliki znajduje się Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Po południu przejazd do Zachodniej Jerozolimy i zwiedzanie Yad Vashem – pomnika pamięci ofiar Holokaustu oraz widok na Kneseth - parlament Izraela i Menora. Powrót do hotelu.

3 dzień BETLEJEM - HAJFA - NAZARETH - TYBERIADA                   

Wyjazd w kierunku Tyberiady. Po drodze wizyta w Hajfie i zwiedzanie Góry Karmel z kościołem Stella Maris. Następnie przejazd do Nazaret - zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Zwiedzanie okolic Tyberiady - Góra Błogosławieństw, Tabgha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba, Kapernaum, po południu rejs statkiem po jeziorze Galilejskim i wizyta w Jardenit - miejscu chrztu pierwszych chrześcijan nad rzeką Jordan.     Przyjazd do hotelu w Tyberiadzie.

4 dzień TYBERIADA - TABOR - JERASH - AMMAN   

Przejazd na Wzgórze Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Jerash - jednego z najlepiej zachowanych miast rzymskich na Bliskim Wschodzie. Zwiedzanie m.in. ruin hipodromu przeznaczonego na wyścigi rydwanów dla 15 tys. widzów, świątyń Artemidy i Zeusa, dwóch amfiteatrów, łaźni i kościołów. Przyjazd do Ammanu - starożytnej Filadelfii. Zakwaterowanie w hotelu.

5 dzień AMMAN - MADABA - MT NEBO - PETRA

Zwiedzanie stolicy Jordanii m. in.: amfiteatru rzymskiego i będącej doskonałym punktem widokowym cytadeli, z której zachowały się fragmenty konstrukcji pochodzące z epoki rzymskiej, bizantyjskiej i arabskiej.Przejazd do Petry. Po drodze postój w miejscowości Madaba słynnej ze wspaniałych mozaik bizantyjskich. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego, którego podłoga wyłożona jest mozaiką z VI w. przedstawiającą mapę Palestyny. Wejście na Mt Nebo - górę, ze szczytu której, zgodnie z Biblią, Bóg ukazał Mojżeszowi Ziemię Obiecaną. W/g tradycji na górze Nebo znajduje się grób Mojżesza. Przejazd do Petry Drogą Królewską. Przejazd do Petry (UNESCO). Zwiedzanie wykutego w różowych skałach miasta Nabatejczyków (przedstawicieli starożytnej arabskiej cywilizacji sprzed 2 tys. lat). Pierwszy etap wyprawy konno lub pieszo do ok. kilometrowej długości szczeliny skalnej Siq, prowadzącej do ukrytego miasta Petry.

6 dzień PETRA - JERYCHO - JEROZOLIMA

Powrót na terytorium Izraela. Wizyta w najstarszym mieście świata – Jerycho! Przejazd do Jerozolimy. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Starą Jerozolimę, następnie spacer droga krzyżową - Via Dolorosa do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Powrót do hotelu.

7 dzień JEROZOLIMA                          

Przejście przez bramę Św. Szczepana, zwiedzanie kościoła Św. Anny i Sadzawki Bethesda, następnie wizyta na wzgórzu świątynnym, gdzie znajdują się Meczety Al-Aksa i Omara - Kopuła Skały, spacer do Ecce Homo i więzienia Chrystusa, gdzie spędził ostatnie godziny swojego życia zanim stanął przed Piłatem i został skazany na śmierć na krzyżu. Następnie kościół Św. Piotra - In Gallicantu, na Górze Syjon - Bazylikę zaśnięcia najświętszej Maryji Panny, wieczernik oraz grób króla Dawida.

8 dzień JEROZOLIMA - TEL AVIW - WARSZAWA

Przelot samolotem rejsowym do Warszawy na lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Cena zawiera:

 • bilety lotnicze z/do Polski (przelot bezpośredni)
 • transport autokarem w trakcie trwania wycieczki
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • opiekę polskiego pilota
 • koszt przewodników lokalnych
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania + obiadokolacje)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, bagażu)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • opłat granicznych (łącznie ok. 45 USD)
 • zwyczajowych napiwków (ok. 30 USD)
 • napojów do obiadokolacji
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • wydatków natury osobistej
 • innych kosztów nie wymienionych w punkcie "cena zawiera"


 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo). Po przylocie na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 300 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy. Dodatkowo należy przeznaczyć ok. 30 USD na zwyczajowe napiwki. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z imprezy. Napięcie elektryczne: 230V 50Hz (takie jak w Polsce); wtyczki takie jak w Polsce. Izrael leży w strefie czasowej GMT +2 (+1 godzina do czasu polskiego). W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.   

 

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT