Infolinia
22 625 12 12
Godziny otwarcia
10:00 -18:00 (pon-pt)

NAJTAŃSZE NA RYNKU UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z PRZYCZYN LOSOWYCH.

U NAS TYLKO 1% CENY IMPREZY!

CHINY Miasta Cesarskie

Czas trwania: 14 dni

Region: AZJA

Środek transportu: samolot

Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje

Pobierz program

Rezerwacja online
23.04 - 05.05.2018 5990.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy
09.09 - 22.09.2018 6090.00 500 USD dewizowa część ceny imprezy
Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Sigma Travel Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie (00-061) przy ul. Marszałkowskiej 140. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na zadane pytanie. Dane nie będą udostępniane, z wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.

Szczegóły wycieczki

Tajemniczy „Kraj Środka” od tysiącleci rozwijający swoją kulturę, prawo, tradycję, filozofię i państwowość fascynuje nas Europejczyków od dawna. Pierwsze relacje przekazane przez Marco Polo przyjmowane były z niedowierzaniem. Stopniowo wraz z postępem odkryć geograficznych, pojawianiem się chińskiej porcelany na stołach władców i arystokracji, jedwabi na sukniach pań i strojach panów, dzieł Konfucjusza w bibliotekach filozofów, chińskich rycin w tajemnych sekretarzykach arystokratów, zainteresowanie tym ogromnym krajem zamieniło się w fascynację trwającą do dzisiaj. Odkrycia archeologiczne niepojętych skarbów, grobowców i pałaców, istnienie Chińskiego Muru świadczą o niewyobrażalnej w skali Europy potędze Chińskiego Cesarstwa. Rozmach i skala działalności nawet w dzisiejszych czasach atomu, podróży kosmicznych i nowoczesnych technologii mogą przyprawić o zawrót głowy. XX wieczna historia Chin, powstania przeciw okupacji brytyjskiej, komunizm Mao, współczesne próby reformy i przestawienia kraju na tory gospodarki kapitalistycznej przy zachowaniu władzy przez partię komunistyczną – wszystko to sprawia, że Chiny przypominają wrzący tygiel, w którym miesza się historia z nowoczesnością, tradycja z rewolucją, komunizm z kapitalizmem oraz wolność z opresją. Dla wszystkich rządzących, czy są to monarchowie, dyktatorzy czy wybrani w wyborach prezydenci lub premierzy, Władcy Chin są niedościgłym wzorem. Umiejętność rządzenia i zachowania władzy w państwie, którego zróżnicowana pod względem etnicznym, kulturowym i językowym ludność na ogromnym obszarze przekracza grubo miliard, musi budzić zachwyt. Skala kłopotów ekonomicznych, administracyjnych i politycznych jest ogromna. Mimo to od wielu tysięcy lat Chiny trwają, jako integralna całość: państwo i naród.

Ostatnie lata to okres gwałtownego przyśpieszenia rozwoju gospodarczego. Chiny zmieniając się dosłownie z dnia na dzień powodują wzrost światowej koniunktury gospodarczej.

 

1 dzień WARSZAWA 

Przelot samolotem rejsowym do Pekinu.

2 dzień PEKIN

Przylot do Pekinu - miasta pełnego niezwykłych zabytków pochodzących z okresu panowania dwóch ostatnich dynastii cesarskich - Ming (1368-1644) i Oing (1644 -1911). Wizyta w Pekinie stanowi dobre wprowadzenie do poznania fascynującej kultury Chin. Transfer do hotelu (zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej w zależności od posiadania przez hotel wolnych pokoi). Zwiedzanie miasta - Świątynia Nieba - największy obiekt sakralny w Chinach i niezaprzeczalny symbol Pekinu, wizyta w lokalnej herbaciarni. Spacer po odrestaurowanej, zabytkowej ulicy Qianmen. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) to najważniejszy i największy plac w Chinach. Czas na odpoczynek. Powitalna kolacja.

3 dzień PEKIN - XI’AN

Śniadanie typu bufet. Dalsze zwiedzanie miasta – krótka wizyta w ZOO w pawilonie Pandy Wielkiej, uznawanej za narodowy skarb Chin, Letni Pałac – letnia rezydencja cesarzy z dynastii Qing, przepiękny kompleks ogrodowy z licznymi pawilonami. Wyjazd poza miasto w kierunku największej fortyfikacji świata, stworzonej ręką człowieka. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Wielkiego Muru – zabytku wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Historia tego liczącego sobie ok, 12 000 km obiektu sięga III w p.n.e. W drodze powrotnej – krótki postój przy obiektach olimpijskich – możliwość zrobienia zdjęć. Obiadokolacja. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xi'an – nowoczesnej stolicy prowincji Shaanxi. Sławę zawdzięcza bogatej przeszłości - jest jedną ze starożytnych stolic „Państwa Środka". Miasto (wówczas Chang'an) pełniło funkcję stolicy podczas panowania 11 dynastii.

4 dzień XI’AN

Przyjazd do Xi'an. Śniadanie typu bufet. Zwiedzanie miasta Chińskie rzemiosło – wizyta w warsztacie produkującym kopie żołnierzy z terakoty – możliwość zakupu pamiątek. Zwiedzanie okolic - Muzeum Armii Terakotowej – najsłynniejsze muzeum w Chinach (licząca ponad 2000 lat armia, składająca się z kilku tysięcy ustawionych w szyku bojowym żołnierzy o naturalnych rozmiarach, uważana jest za ósmy cud świata i wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO). Chińskie tradycje – wizyta w warsztacie produkującym wyroby z nefrytu. Wielki Meczet - XIV-to wieczne centrum dzielnicy islamskiej. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja – bankiet pierożkowy, w czasie którego jest okazja do degustacji około 16 rodzajów tego lokalnego przysmaku.

5 dzień XI’AN - LOUYANG

Śniadanie typu bufet. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi - symbol miasta. Przejazd super- szybkim pociągiem do Luoyang. Miasto to, usytuowane w prowincji Henan (na południe od środkowego biegu Żółtej Rzeki), było jedną z siedmiu starożytnych stolic Chin i jednocześnie jednym z dwóch największych (obok Xi'an) miast dawnych Chin. To tutaj pojawiły się pierwsze świątynie buddyjskie. Groty Longmen – ponad 100 000 Wyrzeźbionych w skałach postaci Buddy, jego uczniów i strażników oraz rzeźbione przez wieki skalne kaplice i świątynie. Groty te stanowią jeden z trzech tego typu skarbów narodowych w Chinach. Obiadokolacja.

6 dzień LOUYANG - SHANGHAI

Śniadanie typu bufet. wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do klasztoru Shaolin, miejsca narodzin słynnego stylu walki Kung-fu i jednej z ważniejszych świątyń buddyjskich w Chinach. Zwiedzanie klasztoru Shaolin; Pokaz sztuk walk w wykonaniu adeptów szkół w Shaolin; Las Pagód – miejsce pochówku klasztornych mnichów. Powrót do Luoyang - po drodze: Świątynia Białego Konia – uważana za pierwszą świątynię buddyjską zbudowaną na terenie Chin. Kolacja. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Szanghaju. To największe miasto Chin i jedno z największych miast świata (16 mln mieszkańców) stanowi finansowe i ekonomiczne centrum kraju. Nazywane jest „Paryżem Chin", „Królową Wschodu" lub „Perłą Orientu".

7 dzień SHANGHAI

Przyjazd do Szanghaju ok. 12:40, lunch w restauracji, Zwiedzanie – Plac Ludowy – panorama i architektura centralnego placu miasta. Szanghajskie Muzeum – najlepsza kolekcja prezentująca rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Przejazd autokarem do miejsca, gdzie mieszkańcy miasta najchętniej spędzają wolny czas – Xintiandi czyli tzw „ulica pubów”. Czas wolny na filiżankę kawy, herbaty itd. lub na spacer. Powrót autokarem do hotelu ok. 21:30

8 dzień SHANGHAI - HENGZHOU 

Śniadanie typu bufet. Świątynia Nefrytowego Buddy – jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Stare Miasto – spacer uliczkami przypominającymi cesarskie Chiny. Czas wolny na zakupy pamątek. Nabrzeże (tzw. Bund) to jeden z symboli miasta. Ten niezwykły bulwar usytuowany na zachodnim brzegu rzeki Huang Pu pochodzi z okresu kolonialnego; stanowił polityczne i handlowe centrum kraju. Dziś jest to skupisko wieżowców, banków i dużych firm. Spacer po Nanjing road - „ulicy Numer 1” w całych Chinach, pełnej sklepów i domów towarowych, tonącej w światłach neonów. Przejazd autokarem do Hangzhou – jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast w Chinach. Spacer malowniczą uliczką Lilly. Obiadokolacja.

9 dzień HANGZHOU - WUZHEN

Wizyta w niezwykle malowniczym i eleganckim Ogrodzie Rodziny Guo – będącym najlepszym przykładem kunsztu w projektowaniu ogrodów. Przejazd autokarem do Wuzhen – zabytkowej wioski usytuowanej nad brzegami kanałów, będącej prawdziwą „chińską Wenecją”. Spacer i zwiedzanie (m.in. muzeum drewnianych, stylowych Łózek, zakład produkujący lokalne ryżowe wino, wystawa obrazująca lokalny folklor itp.). Zakwaterowanie w hotelu na terenie wioski.

10 dzień WUZHEN - SUZHOU

Śniadanie typu bufet. Spacer i zwiedzanie (m.in.muzeum dawnych drewnianych, stylowych łóżek, zakład produkujący lokalne ryżowe wino, wystawa obrazująca lokalny folklor itd.). Przejazd autokarem do Suzhou – starożytnego miasta liczącego ponad 2500 lat, usytuowanego w dolnym biegu rzeki Jangcy. Ze względu na dużą ilość pięknych ogrodów,Suzhou nazywane jest „Rajem na ziemi" a wijące się przez miasto liczne kanały czynią z miasta „Wenecję Wschodu". Spacer po malowniczej uliczce Pinjiang. Obiadokolacja. Zakwaterowanie

11 dzień SUZHOU   

Tai-Chi - wcześnie rano spacer po parku, w którym mieszkańcy uprawiają tradycyjne poranne ćwiczenia. Zwiedzanie miasta: Brama Panmen – jedyna zachowana brama wodno-lądowa, struktura typowa wyłącznie dla dawnych chińskich miast usytuowanych na trasie Wielkiego Kanału. Wizyta w fabryce jedwabiu – możliwość obserwacji procesu produkcji jedwabiu i dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Ogród Mistrza Sieci -prawdziwe arcydzieło klasycznego, przydomowego ogrodu, jeden z najlepszych przykładów chińskiej, klasycznej sztuki projektowania ogrodów. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa - Suzhou jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach, słynącej z niezwykłego tzw. haftu dwustronnego.

12 dzień SUZHOU - PEKIN

Śniadanie typu bufet. Brama Panmen – jedyna zachowana brama wodno-lądowa, struktura typowa wyłącznie dla dawnych chińskich miast usytuowanych na trasie Wielkiego Kanału. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Pekinu. Transfer. Spacer po najstarszych dzielnicach miasta (teren tzw Hutongów). Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

13 dzień PEKIN

Śniadanie typu bufet. Zakazane Miasto - zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego wpisanego na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, największego i najlepiej zachowanego średniowiecznego kompleksu architektonicznego na świecie. Świątynia Lamy (Pałac Harmonii i Pokoju) – najsłynniejsza świątynia buddyjska wybudowana w 1694 r. z ogromnym posągiem Buddy Maitrei (26 metrów wysokości z czego 18 m. widoczne nad ziemią). Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja: słynna Kaczka po Pekińsku. Wspólne wyjście na wieczorny targ z żywnością

14 dzień PEKIN

Przelot samolotem rejsowym do Polski.

 

Cena zawiera:

 • przeloty międzynarodowe z/do Polski
 • transport lokalny (autokar)
 • przejazdy pociągami
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę przewodników lokalnych
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami)
 • wyżywienie wg programu (śniadania + lunche/obiadokolacje)
 • komplet ubezpieczeń (KL, NNW, OC i bagaż)

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os)
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu
 • napojów do obiadów/obiadokolacji
 • zwyczajowych napiwków (ok. 45 USD)
 • opłaty wizowej (300 PLN)
 • wydatków natury osobistej
 • innych opłat nie wymienionych w części "cena zawiera"

Wiza chińska jest płatna DODATKOWO 300 PLN. Na 4 tygodnie przed wyjazdem należy dostarczyć do biura:

 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu (powinien posiadać min. 6 wolnych stron, strony muszą znajdować się naprzeciw siebie lub, jedna za drugą obok siebie).
 • wypełniony wniosek wizowy (dostępny na stronie www.sigma-travel.com.pl bądź w biurze)
 • jedno kolorowe zdjęcie.

 

 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Na początku wycieczki należy przekazać przedstawicielowi kontrahenta kwotę 500 USD, stanowiącą dewizową część ceny imprezy.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką na życzenie), z łazienkami i TV. W pokojach znajdują się urządzenia do parzenia herbaty. W pociągach noclegi w wagonie sypialnym (4 osoby w przedziale).

Główny bagaż powinien być zabezpieczony szyfrem lub kłódką. Napięcie elektryczne w Chinach: 220V; 50Hz (takie samo jak w Polsce). W większości hoteli istnieje możliwość korzystania z polskich wtyczek. Czasami mogą zdarzyć się również inne gniazdka. Czas lokalny w Chinach + 8 godzin w stosunku do czasu polskiego. Średnia temperatura na przełomie marca i kwietnia wynosi ok. 17 st. C, w maju ok. 24 st. C, w listopadzie ok. 15 st. C Na napiwki należy przeznaczyć ok. 45 USD na osobę. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os

REZERWUJ

Wszelkie prawa zastrzeżone © 1989-2016 Biuro Podróży Sigma Travel, Realizacja: Lemon IT